,,Koronavirus je jako běžná chřipka,“ říká absolventka 1.SG Daria Tkachuk, školitelka na letišti

28.02.2020

Absolventka 1. Slovanského gymnázia Daria Tkachuk školí zaměstnance na úseku odbavení cestujících na pražském Letišti Václava Havla. Učí, jak odbavovat cestující a jaké jsou postupy různých leteckých společností. V současné době jsou na letišti zvýšená bezpečnostní opatření v souvislosti s případnou nákazou koronavirem.

Dario, pracujete na úseku, kterým prochází všichni cestující. Jaká jsou aktuální opatření proti koronaviru?

Opatření se každým dnem mění vzhledem k vývoji koronaviru. Dodržujeme pokyny Hygienické stanice hlavního města Prahy. Veškeré aktualizované informace se dozvíte na stránkách letiště.

Obávají se zaměstnanci případné nákazy?

To je individuální. Osobně nákazu koronavirem vnímám jako chřipku. Uklidňuje mě, že jsou na letišti striktní bezpečnostní opatření, která se přísně dodržují.

Jaké znalosti a dovednosti, které jste získala na 1.SG, Vám pomohly v profesi?

Určitě studium cizích jazyků a také to, že ve škole studují mladí lidé i ze zahraničí. Poznala jsem tak historii různých národů a jejich tradice, což mi pomáhá při komunikaci na letišti.

Jak konkrétně využíváte znalost cizích jazyků?

Školím převážně v češtině, ale někdy učím nové zaměstnance i v cizích jazycích, nejčastěji v angličtině. Komunikuji také v němčině a často v ruštině.

Po maturitě na 1.SG jste studovala na vysoké škole. Jak jste ji vybírala?

Zajímá mě německý jazyk a cestovní ruch. Toto spojení nabízela Univerzita v Hradci Králové. Jsem ráda, že jsem našla i práci v tomto oboru. Práce mě baví.

Jak vzpomínáte na studia na 1.SG?

Byly to skvělé časy se spoustou zkušeností. Po nástupu na gymnáziu jsme si museli rychle zvyknout na nové prostředí, naučit se jazyky, poznat kulturu a pochopit mentalitu jiných národů. Jelikož pocházím z Ruska, bylo pro mě důležité se rychle adaptovat na nové podmínky, například bydlet bez rodičů. Velkou výzvou pro mě byla i příprava na českou maturitu. Jsem vděčná za tuto příležitost, kterou nám 1.SG dalo.

Jak hodnotíte celkový přístup 1.SG ke studentům?

Velmi jsem ocenila individuální přístup učitelů ke každému studentovi. Cítila jsem se ve škole jako doma, což mně i některým mým spolužákům velmi usnadnilo začátek samostatného života. Když nastal problém, ať už studijní nebo osobní, vždy jsme věděli, že ve škole najdeme pomoc.

 

Talentovanou Dariu můžete vidět na našem školním videu – https://www.youtube.com/watch?v=IfroZZ8PwkQ

         

         

 

 

 

 

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
+