Zájezd do Athén

19.05.2023

Ve dnech 9. – 13. května se vybraní studenti 1. Slovanského gymnázia s Mgr. Antonínem Bulkou vydali letecky na poznávací zájezd do Athén a přilehlého okolí.

Počasí příliš nepřálo, ale program byl opravdu nabitý. Hned po příletu do Athén nás čekala delegátka, která s námi trávila čas po celý pobyt. Jmenovala se Anna Plerou, jejíž erudice byla fantastická. Vzala nás do míst, kam se mnozí nedostanou a její znalosti starořecké mytologie byly strhující.

Po příletu jsme se vydali na okružní jízdu Athénami, mohli jsme vidět pozoruhodné majestátní antické stavby, novodobý olympijský stadion a nejdůležitější athénská místa v kontrastu s moderní architekturou. Následovala prohlídka největší a majestátní stavby Řecka, jakoby se vznášející nad Athénami – Akropolis. Magické místo, okouzlující svou silou a pompou.

Druhý den jsme vyjeli brzy ráno do původního města Řecka – Nafplion. Toto město bylo vybudováno jako ochrana před cizími vlivy, což dosvědčují mnohé akropole a celá hradební ochrana města. Během letního počasí si člověk vychutná bohatou přímořskou promenádu, háje citrusů, olivovníků – zkrátka nádherné letovisko.

Delfy byly na programu třetí den našeho pobytu. Okouzlující, magické místo v nadmořské výšce pouze 600 metrů. Květen – období jako stvořené pro návštěvu tohoto unikátu. Kombinace vápence a mramoru s bohatou mytologií zaručeně zaujme snad každého. Původní orákulum, v němž věstila osudy druhým sama Pýthie v Apollonově chrámu.

Poslední den měli studenti volný program. Konečně se dočkali vysněného nakupování, mnozí se vrátili zpět, aby znovu navštívili zajímavá místa a někteří se dokonce jeli podívat na blízký ostrov z místního přístavu Pireus.

 

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
+