1.SG na sportovním poli

27.11.2023

V úterý 14. 11. 2023 se chlapci z 1. až 4. ročníku zúčastnili okresního kola turnaje Středoškolské futsalové ligy pod záštitou Fotbalové asociace České republiky. Akce probíhala od ranních hodin v hale TJ Ruzyně na Praze 6. Společně s námi se turnaje zúčastnily další 3 školy z Prahy.

V prvním zápase se chlapcům povedlo přestřílet soupeře velkým rozdílem v poměru 8:4. V dalším bohužel soupeři podlehli 1:4. Třetí zápas byl proto z tohoto pohledu pro nás rozhodující; výhra v něm by zaručila postup do jarního krajského kola Středoškolské futsalové ligy.

Bohužel; chlapci ve smolném zápase prohráli 4:5. Postup o kousek utekl a skončili jsme na třetím, tedy nepostupovém místě. Věříme, že v příštím roce se pro naše chlapce bude turnaj vyvíjet lépe a dokážeme postoupit. 

Mgr. Michal Němeček

 

 

 

V pátek 24. listopadu 2023 se vybraní studenti napříč ročníky zúčastnili okresního kola florbalové ligy Subterra Cup. Turnaj probíhal od 9 hodin v pražské Exe Sport Aréně v Braníku. Celkem se účastnilo 6 týmů ze 6 různých škol v Praze. Studenti hráli s plným nasazením, ale i přesto byli ve všech třech zápasech poraženi. V prvním nastoupili proti týmu ze SPŠ Dušní s výsledkem 0:6, ve druhém proti SPŠD Masná s výsledkem 2:5, což rozhodlo, že se studenti 1. Slovanského gymnázia budou ucházet o 5. místo.

V zápase o umístění i přes zlepšující se soudržnost a spolupráci týmu naši podlehli brankou v posledních vteřinách týmu SŠ Betlémská 1:2.

Mgr. Josef Vondrášek

 

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
+