1.SG ve víru latinos

9.11.2023

Na památku 12. října 1492, dne připlutí španělských lodí do Abya Yala, území, které dnes známe jako Amerika, se  mezi 9. a 13. říjnem konal na 1. Slovanském gymnáziu LATINSKOAMERICKÝ TÝDEN; týden plný aktivit, které naplánovali učitelé španělštiny za podpory týmu studentů a administrativy školy.

První den SEMANA LATINA překvapila studenty latinská hudba a barevná výzdoba u vchodu do školy. Úsměvy byly všudypřítomné a tanec a rytmus byl v časných ranních hodinách nakažlivý. Děkujeme přítomným učitelům a skupině studentů, kteří aktivitu podpořili.

Čokoládový den byl úžasný, na hodinách španělštiny a informatiky jsme prezentovali postup výroby čokolády OD FAZU DO TYČINKY. Studenti z různých tříd mohli poprvé ochutnat chuť různých kakaových bobů a dozvědět se o historii, procesu, plantážích, dopravě a marketingu čokolády ve světě.

Magickým byl zážitek z výroby PIÑATAS. Výroba našich piňat, spolupráce ve skupinkách, spokojenost s hotovými výsledky i napětí z očekávání, co piňaty obsahují, bylo pro mnoho našich studentů smysluplné. Den jsme zakončili rozbitím PIÑATAS a sdílením sladkostí.

Do školy přišla Alena, česká dáma, která už asi 20 let pracuje v komunitách v Kolumbii. Její zkušenosti se předávaly v několika kurzech a zájem studentů byl patrný z kladených otázek každou chvíli. Tak jsme prožili náš DEN SOLIDARITY. Děkujeme studentům a učitelům, kteří podpořili tento projekt koupí produktů ARAHUACOS. 

Týden jsme zakončili festivalem jídla a latinskoamerické hudby. Příjezd Mariachis (mexická hudební skupina) nepochybně vzbudil radost studentů, učitelů, kolemjdoucích a dokonce i dalších studentů ze sousedních škol.

 

Přejeme si dále rozvíjet tyto aktivity, které nám pomáhají poznávat různé kultury, sdílet znalosti a učit se od ostatních.

MSc. Arturo Ochoa

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
+