David Kalina tráví veškerý svůj volný čas na ledě, jak jde skloubit hraní hokeje se studiem na gymnáziu?

7.02.2020

„Zajímaví lidé na slovgymu“ – protentokrát jsme požádali o rozhovor hokejistu Davida Kalinu ze čtvrtého ročníku.

Hezký den Davide, jak to máte v průběhu školního roku s tréninky, musíte si nějak upravovat rozvrh?

Dobrý den, v průběhu sezóny (od září až téměř do března) se to dá skloubit dobře, jen si musím zařídit individuální výuku na hodiny, které bych nestíhal kvůli tréninku. Horší je to ale na konci školního roku tedy květen a červen, když máme suchou přípravu. Tréninky jsou v tomto období podstatně fyzicky náročnější, a to se odráží i na přípravě do školy. Ale snažím se z plných sil, abych školu „neflákal“.

Takže pokud to chápu správně, škola Vám vychází vstříc v tvorbě individuálního plánu?

Ano naprosto. Musím říct, že jsem opravdu vděčný za přístup našeho gymnázia.

Když to shrneme, jak často tedy míváte tréninky, zápasy a případná soustředění?

Na tréninky chodím 3x týdně. Absolvuji ještě individuální tréninky v HTC Praha, které jsou speciálně zaměřené pro hokejisty. Zápas máme jeden týdně, někdy i dva. Soustředění už v takhle vysokých věkových skupinách není, ty bývají jen do 15 let.

Za jaký klub hrajete Davide?

Momentálně hraji za kraj za Letňany, protože mě výš pustit nechtěly. Hráčů je v týmu málo, takže si mě pořád drží. Ovšem popravdě se těším, až mě Letňany „pustí“ výš.

U sportovců se často mluví o zraněních, jak to máte vy? 

Úrazy mě naštěstí moc netrápí, musím zaklepat, že jsem už dlouho nebyl zraněn. Je to podmíněno určitě i tím, že tréninky v HTC jsou mimo jiné koncipovány jako prevence před zraněním.

Jste na našem gymnáziu spokojený, doporučil byste ho ostatním uchazečům, například i sportovcům?

Určitě bych naše gymnázium doporučil. Co jsem se tak doslechl od jiných sportovců, tak ostatní střední školy neberou sportovní aktivitu studentů moc v potaz. Jakýkoliv individuální přístup nefunguje. U nás je to opačné, nemohu si absolutně stěžovat.

Co dalšího byste na našem gymnáziu vyzdvihnul?

Mimo ten individuální přístup bych chtěl vyzdvihnout výuku 3 jazyků, vstřícné pedagogy a určitě i lokaci. Díky multikulturnímu prostředí zde mám šanci poznávat nové kultury, nové světy a mnohé se přiučit. To by se mi nikde jinde nepoštěstilo.

Na jakou jste se rozhodnul jít vysokou školu?

Rád bych se dostal na UK – obor teritoriální studia či mezinárodní vztahy a politologii, ale více mě lákají ty teritoriální studia.

Davide, děkujeme za rozhovor a držíme palce jak při maturitní zkoušce, tak následném přijetí na vysokou školu. 

     

 

 

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
+