Debata s Terezou Bebarovou, keňský hudebník & program přednášek na únor

5.02.2024

Tuze milou návštěvu jsme na 1. Slovanském gymnáziu přivítali v pondělí 15. ledna; nejen o hereckém řemesle a cestě za slávou přišla pobesedovat laureátka několika divadelních cen Thálie, Tereza Bebarová

Paní Bebarová o sobě hovoří jako o Yes Manovi; neustále vyhledávat a přijímat životní výzvy, poradila přítomným studentkám a studentům. Každý den se posouvat dopředu a učit se novým věcem, to jsou hodnoty, které na 1. Slovanském gymnáziu beze zbytku sdílíme.


We were delighted to welcome the Kenyan musician Judah Onesimus to our school for a time full of exchange of learning, knowledge and high cultural value.

Our young people received first hand information about Kenya, its languages, current affairs, cultural groups, geography, cultural diversity and the linguistic mix of the African continent. The space for questions was openly used by our students, asking our guest about their cultural impacts in the Czech Republic, their studies in Prague, food in Kenya, sports… in short, a variety of topics that could be clearly addressed by our guest. The evening ended with a small, beautifully performed and heartfelt musical presentation to the sound of a trumpet and then a flute of African origin.

Music, art and culture truly make us more human. There is only one race; the human race.

MSc. Arturo Ochoa


Únor bude v Aule patřit společenským vědám. Během dvou po sobě jdoucích pondělků přivítáme prof. Petra Druláka s jeho polemikou nad tématy mezinárodních vztahů a doc. Aleše Prázného, který se zamyslí nad vnímáním vlastních dějin českým národem.

Jeden z nejzásadnějších aktérů polistopadového vývoje, prof. Václav Klaus, vystoupí v brzy upřesněném náhradním termínu.


KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
+