Maturanti se seznámili se studijními obory ČZU

13.02.2020

Studijní obory nebo zahraniční pobyty dnes představili v aule našeho gymnázia zástupci České zemědělské univerzity v Praze (ČZU). Studenty maturitních ročníků přišli informovat Monika Faltusová z Fakulty lesnické a dřevařské (FLD) a Marek Jelínek z Fakulty tropického zemědělství (FTZ).

Maturanti se zajímali především o ekonomické obory nebo o studium v angličtině. Zaujala je také nabídka unikátního studijního programu na FLD: Konzervace přírodnin a taxidermie (uchovávání rostlin, hmyzu a umění preparace živočichů). „Fakulta je v kontaktu s řadou českých i zahraničních institucí, pořádá konference, výstavy,“ doplnila Monika Faltusová z FLD.

Gymnazisté se zajímali nejen o výuku, ale i o možnostech stáží na partnerských univerzitách v Evropské unii. „Děláme rozvojové projekty v různých částech světa, např. v Gruzii, Senegalu Kambodži či Vietnamu. V rámci programu Erasmus+ mohou studenti vyjet na stáže do Latinské Ameriky či Jihovýchodní Asie,“ řekl Marek Jelínek z Fakulty tropického zemědělství.

Besedy se zástupci českých univerzit a vysokých škol pořádá naše gymnázium pravidelně. Maturanti tak získávají informace potřebné pro jejich rozhodování o budoucím vysokoškolském studiu.

 

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
+