Předvánoční zájezd do Vídně

3.12.2019

Seznámení se s cizí kulturou, poznání geografie, historie hlavního města Rakouska Vídně, upoutání kolektivu… To byl cíl celé akce, který jsme splnili. Samozřejmě s přidanou hodnotou adventních trhů v tomto nádherném velkoměstě.

Díky zkušené průvodkyni, která s námi trávila čas po celou dobu zájezdu, jsme se dozvěděli už v autobuse mnoho zajímavých informací o Vídni.

Nejprve jsme navštívili sídlo Evžena Savojského Belveder včetně rozsáhlých zahrad. Dále jsme absolvovali okružní jízdu autobusem po Ring Strasse, která doprovázela zajímavé vyprávění paní průvodkyně o Hoffburgu, Královských zahradách, Radnici, Parlamentu, Burgtheatru, Universitě, Votivním kostelu, Burze a Parku umělců. Nevynechali jsme ani Schwarzenberské náměstí, kostel svatého Karla Bartolomějského a na závěr Prater. Nevynechali jsme ani procházku Náměstím Marie Terezie, Hoffburgem, Náměstím sv.Michala, Uhelným trhem, Katedrálou sv. Štěpána, Koltner Strasse a židovskou čtvrtí. Samozřejmostí byl rozchod, aby mohli studenti načerpat vánoční atmosféru při tradičních adventních trzích.

   

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
+