,,V práci s lidmi musíte počítat s tím, že vám někteří úspěch nebudou přát, a pro takové lidi to může znamenat jejich velký neúspěch”, říká René Kekely

20.10.2023

René Kekely je moderátor, PR manažer, producent, scénárista i manažer řady umělců a zajímavých projektů. Mezi jeho největší projekty patří vlastní talkshow Face to Face. Ačkoliv je to muž mnoha profesí, sám se popisuje jako člověk, který dělá vše tak, aby se za sebe nemusel stydět. Projekty, které dělá, ho baví a naplňují ho. Nemá rád nudu a šeď a jeho životním rčením je, že rád dělá věci jinak.

V rámci rozsáhlé besedy na téma,,Komunikace” jsme se bavili o tom, jak je výměna názorů v této době důležitá, ale zároveň čím dál náročnější. Právě slovo je jedním z nejmocnějších prostředků, které můžeme využít k tomu, abychom člověka potěšili, ublížili mu, anebo ho dokonce zabili. Slovo tak může být zneužito, a to nejen v běžné komunikaci, ale i v médiích. A tak si my, jako konzumenti musíme v této době dát pozor na to, co čteme a uvědomit si, jak říká pan Kekely, že někdy je lepší nevědět vše.

Po skončení besedy jsem měla možnost strávit s panem Kekelym více času a položit mu pár otázek. Bavili jsme se o českých médiích, začátcích v médiích a vlastních projektech.

Pan Kekely působí v médiích už řadu let a svého vstupu do nich nelituje. Právě naopak je rád, že se prostřednictvím nich se může dostávat k lidem a akcím, kam by se normálně nedostal. Baví ho práce s lidmi, která je ale podle jeho slov také velmi těžká, protože nesmíte vyhořet a musíte počítat s tím, že Vám úspěch nebude nikdo přát. Tedy zůstat přirozeným člověkem ve společnosti je opravdu náročné.

S panem Kekelym jsme se také bavili obecně o českých médiích a českých novinářích a na toto téma reagoval takto:,,Já když jsem začínal, tak jsme začínali z těch malých médií, malých pozic, v tom regionálním zpravodajství. Prošla jste tou regionální televizí a postupně jste šla výš a výš. Musíte si něco vybudovat. Je to stejný, jako když začnete s herectvím, když nezkušenou holku, nezkušeného kluka, který si jenom přeje být hercem strčí někdo na pódium divadla. Co tam asi bude dělat? Musí mít velký talent, nebo musí někoho osobně zaujmout, ale bez toho talentu bude ztracenej. Všechno je to o zkušenostech.”  Média jsou tedy opravdu jak pan Kekely říká ,,Sedmá velmoc” a lidé občas věří médiím až příliš.

Zajímal mě také profesní život. Ptala jsem se na jeho talkshow Face to Face, kam si pan Kekely zve zajímavé lidi, které má za cíl vyzpovídat a dozvědět se co nejvíce informací. To se mu velmi daří. Otevřenost hostů přisuzuje nejen intimnímu prostředí ve studiu a stylu pokládání otázek, ale také přístupu k danému člověku. On sám si všech svých hostů velmi váží a cítí k nim velkou pokoru, protože mu příchodem do studia dávají svoji důvěru. Sám se ale přiznává, že by nedokázal na všechny otázky, které pokládá odpovědět, protože jsou opravdu velmi intimní a soukromé a vždy respektuje hosta.

Mimo Face to Face píše pan Kekely i scénáře pro dokumentární pořad České televize s názvem 13. Komnata. Na otázku, jak pozná, že je osobní příběh dané osobnosti natolik zajímavý, aby se ho rozhodl zpracovat odpověděl, že ačkoliv vždycky jde z části o mediální známost a zajímavost příběhu, jde také o to, abychom se my, jako diváci s příběhem ztotožnili a samotné nás inspiroval k tomu, že pokud někdo zvládnul těžkou životní situaci, můžeme ji zvládnout i my.

Pan Kekely má nabitý život, a tak moje poslední otázka nemohla směřovat k ničemu jinému, než k odpočinku. A ačkoliv prý odpočívat nikdy příliš neuměl, došel k tomu, že je to nutné. Rád cestuje, čte, věnuje se své polovičce a svému pejskovi. Ale nejraději relaxuje, jak se přiznal, večer v horké vaně, kde je dvě až tři hodiny. Tam ho napadají ty nejlepší myšlenky.

Natálie Čížková III.A

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
+