Z fashion weeku v Paříži či divadelního představení rovnou do školní lavice

14.01.2020

Každý student je pro nás výjimečný. Má svoje povahové rysy, koníčky, aktivity, práci. Někteří z nich jsou však díky svojí výjimečnosti známí a úspěšní. Každý týden se jednomu takovému budeme věnovat.

Herečky a modelky bývají nafoukané. O naší Olesyi to ale v žádném případně neplatí! Tato téměř 180cm dívka původem z Ukrajiny se pořád usmívá, je velmi milá a nejčastěji ji potkáte s něčím dobrým k snědku na chodbě.

Olesyo začněme takovou klasickou otázkou, jak se Vám líbí u nás na škole?

(Smích) Školy jsem v životě měnila velmi často, ale tady si připadám velmi útulně a spokojeně. Líbí se mi různorodost naší školy. Díky naší škole se můžu stát polyglotem. Pokud počítám svůj mateřský jazyk, tak se zde učím celkem pět jazyků, což na spoustě škol není vůbec možné. Připadá mi, že nás škola připravuje i na samotný život. Učíme se zde i praktické znalosti, které se nám budou hodit v životě. Navíc nás učitele berou lidsky, empaticky. Je to opravdu veliký rozdíl oproti jiným školám.

Jaké jazyky se tady učíte?

Němčinu, Latinu, Španělštinu, Angličtinu, Češtinu

Co děláte „jiného“ ve volném čase než Vaši spolužáci?

V první řadě chci říct, že máme skvělou třídu, super kolektiv a i díky nim se cítím ve škole tak dobře. Ale zpátky k otázce. Mně se v první řadě poštěstilo potkat životní učitele, kteří mě spojili s divadlem a následně i modelingem.

Můžete mi říct něco o tom, kde jste začínala s divadlem a jaké byly Vaše začátky?

Ostatně jako většina mých známých jsem chtěla být známou filmovou herečkou. Z toho důvodu jsem začala studovat na filmové škole. Zároveň jsem se zde poprvé setkala s divadlem, protože jsem se chtěla zlepšovat. Zjistila jsem, že je to obrovský rozdíl. Hrozně jsem se do divadla zamilovala, a tak jsem zanechala filmovou školu.

Co vás na divadle tak ohromilo?

Člověk poznává celý život skrz nějakou roli a tím mění celkové vnímání světa kolem něj. Díky divadlu jsem si všimla, že psychologie, která mě zajímala od samého dětství a brala jsem jí pouze jako hobby, je právě to, čemu bych se chtěla opravdu věnovat a studovat.

Takže se po vystudování gymnázia chcete věnovat psychologii?

Ano, ráda bych se věnovala psychologii na prestižní Karlově univerzitě.

A jak to máte s modelingovou branží?

Ono se to všechno stalo naprosto „kosmicky“. Jakmile jsem poznala svoje životní učitele z divadla, tak to šlo ráz na ráz. Oslovila mě světová agentura Elite Prague a pozvali mě na casting. Minulý rok jsem byla poprvé na Fashion Week v Paříži. Zde jsem se dostala i na molo, což byl pro mě neskutečný úspěch a zážitek. Nešlo jen o prezentování sebe sama, ale o poznání toho velkého neznámého světa.

Neznám osobně nikoho, kdo by byl na mole v Paříži, takže jak moc složité je takovou lukrativní práci získat?

Modelka nemusí být v první řadě jen krásná, ale musí mít něco navíc. Charisma, musí být pohotová a vždy připravená, například i na noční schůzku s designérem. Je hrozně těžké se v této branži dostat na casting nějaké známé značky. Navíc konkurence na castingách v Paříži je opravdu obrovská. Musíte být „jiná“ mezi více jak pětisty nádherných holek.

Moc se těším na příští měsíc, kdy mě čeká další Fashion Week v Paříži a Miláně.

Jak se dá skloubit práce modelky, herečky a zároveň pilné studentky?

Musíte mít v životě nějaký cíl a udělat si z práce hobby. To se mi podařilo.

V jakém divadle Vás aktuálně můžeme vidět?

Hraji v divadle Rock Opera v Praze. Moje aktuální role je Barbie zabiják J. Mám zde úžasné kolegy, takže se na nás určitě přijďte podívat.

V čem vidíte výhodu studia na našem gymnáziu?

Cítím se zde volně a svobodně. Vzhledem k tomu, že si plním veškeré studentské povinnosti, mám větší volnost v mojí práci.

Děkujeme za rozhovor.

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
+